VOJKOVIĆI

PRIČAONA

Home Pričice/Pjesme Fotografije Zanimljivosti Za nezaborav! Džudo Klub Pričaona Links

Glavna stranica foruma
Dobro doÅ”li na diskusije o VojkoviƦima!

TražiTraži   Spisak članovaSpisak članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Provjeri privatne porukeProvjeri privatne poruke   PristupiPristupi 

Dobro cini i dobru se nadaj...
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIƆI forum -> DOBROƈINSTVO
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeęu temu  
Autor Poruka
Webmaster
Site Admin

Učlanjen: 24 May 2004

PorukaPoslato: Tue Jun 20, 2006 12:53 am    Naslov: Dobro cini i dobru se nadaj... Odgovori sa citatom

- ~ Dobro cini i dobru se nadaj...~-

Pocinjemo s jednom novom rubrikom...
Na inicijativu Bobe Macar, Rose i jos nekih nasih clanova pokrecemo prvu nasu humanitarnu akciju. Ovome je predhodila diskusija u rubrici "Ostalo...". Nadamo se da cemo imati rezultata...
Prva osoba naseg humanitarnog mosta je
LJILJA (LALE) RISTOVIC.

P.s.
Ovo srednje (Lale) nije zbog nadimka muza, mada bi moglo i to biti. To je Ljiljino djevojacko prezime.

Poslednja izmijena od strane Webmaster (Tue Jun 20, 2006 1:06 am), izmijenjeno ukupno 1 put
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Posjeti sajt autora
Webmaster
Site Admin

PorukaPoslato: Tue Jun 20, 2006 12:59 am    Naslov: Ziro racun Odgovori sa citatom

PAVLOVIC INTERNATIONAL BANK AD
SLOBOMIR - BIJELJINA, BiH
SWIFT CODE: PAVLBA22
Devizni Racun: 554-012-00000000-27
BENEFICIARY: Acc. No. 554-203-000248-12-40
NAME/ADDRESS: LJILJANA RISTOVIC
VOJKOVICI 131
I.SARAJEVO

CORESPONDANT BANK OF PAVLOVIC INTERNATIONAL BANK:
---LHB INERNATIONALE HANDELS BANK
AG F/M
SWIFT. LHVIDEFF
---BAYERISCHE HYPO-UND VEREINSBANK
AG MUENCHEN
SWIFT. HYVEDEMM
---STOPANSKA BANKA
AD SKOPJE
SWIFT. STOBMK2X
---NOVA KREDITNA BANKA
MARIBOR DD
SWIFT. KBMASI2X
---EUROAXIS BANK
MOSCOW
SWIFT. EABMRUMM
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Posjeti sajt autora
Webmaster
Site Admin

PorukaPoslato: Tue Jun 20, 2006 1:17 am    Naslov: Prvi prilozi Odgovori sa citatom

Ovom rubrikom zelimo da javno prikazemo priloznike kako bi svijetla obraza mogli pogledati svakome u oci (da nam slucajno ne bi ko mogao prigovoriti o bilo cemu neprimjernom).

Kako nas je obavijestila Rosa i prvi prilozi ce biti uruceni.
Ovaj put direktno, bez posredstva banke.

l. ROSA FILIPOVIC (iz daleke Kanade) ........ loo KM

2.POPOVIC LAZAR i VERA (London).........2oo KM
Nazad na vrh
Naklo

PorukaPoslato: Sat Jul 08, 2006 6:01 pm    Naslov: ... Odgovori sa citatom

Ne mogu, a da ne uradim nesto.
Sve mi se cini da bi se moralo nesto uciniti u vezi ove akcije... Sve do sada ucinjeno je ne samo da je malo - nego je nedovoljno i premalo...
I ja sam pokusao napraviti koji korak:
Prvo sam ispisao ove adrese (Banke, swift code...), pa otisao u banku (TD-CT) da se raspitam.
Odavde, iz Toronta, a vjerovatno i sa drugih podrucja je vrlo slicno, na ovakav nacin uplate bi troskovi banke bili oko 30 dolara Can. plus i kod primaoca oko desetak dolara. To je na iznose od 1 dolara do 9000.
Isplata - oko desetak dana.
Za malo vece iznose, to bi moglo i proci... ALI ???
Drugi nacin je isto preko banke - MONEY ORDER.
Uplatis u banci iznos i oni ti daju cek koji glasi na ime (samo ga taj neko moze unovciti), i to posaljes pismom.
To bi izgleda bilo najjeftinije, jer odavde je to $ 6.5. Iznosi nemaju ogranicenje.
Pa sam otisao u Western Union.
Za nevolju ni oni nisu losi. Odavde bi za $ 50 fee bio $ 12, a za $ 100 fee bi bio $ 14. Znaci sa povecanjem iznosa, procenat troskova je manji.
Isplata - 15 minuta.
I na kraju sam skontao (posto te banke ipak globe narod), da taj iznos koji sam namijenio posaljem po prijatelju, koji ce uskoro dole. A ako se ovaj njegov povratak dole oduzi, onda cu jedan od ovih nacina (Money order ili Westwrn Union).

Jos uvijek se nadam da cemo moci napraviti neku masovniju akciju, jer ovo pojedinacno izgleda ne lici ni na sta.
A mozda se neko opet odluci i ovako usamljeno... Zasada...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
BOBA M
Gost

PorukaPoslato: Mon Jul 10, 2006 5:12 pm    Naslov: I JA SAM PRIKUPILA SLICNE INFORMACIJE Odgovori sa citatom

I ja sam se takodje raspitala u bankama kakva je situacija sa pojedinacnim uplatama i licno mislim da je to jedna od zadnjih opcija.
Trenutno imam novu ideju ali bi zeljela cuti vase miljenje.
Mislila sam da posaljem pismo svim ljudima koje nadjem na internetu a da imaju mogucu vezu sa Vojkovicima. Na ovaj nacin bi svako mogao poslati cek sa zeljenim prilogom na kome bi u rubrici "pay to" stajalo ime nase crkvene opstine "Sv. Sava", a u rubrici "memo" -Pomoc za Ljiljanu Ristovic-Lale.
Ovih dana cu da kontaktiram blagajnika ove crkve pa ako dobijem njegovo odobrenje onda bi pokrenula ovu akciju.
Molila bih da mi bar neko napise komentar da li bilo ovakvih akcija do sad i kakvi su bili rezultati.
Ako na ovaj nacin skupimo pristojan iznos sredstava onda bi se isplatilo uplatiti preko banke.
S nadom da ce sljedeci korak biti produktivniji, sve vas puno pozdravljam.
Mozemo mi bolje......... Smile
Nazad na vrh
pacific
Gost

PorukaPoslato: Tue Jul 11, 2006 12:46 am    Naslov: Odgovori sa citatom

Naravno da možemo i bolje. Najbolje bi bilo kada bi akcija bila koordinirana sa jednog mjesta, odnosno kada bi ti Bobo poslala svakome poruku sa detaljnim informacijama, kako nasloviti ĆØek i naravno, adresu gdje to poslati. Vjerovatno je u pitanju to, Å”to je to preko banke ili western union-a malo komplikovano, pa ova akcija dosada nije imala nekog efekta. Puno pozdrava.
Nazad na vrh
BOBA M
Gost

PorukaPoslato: Tue Jul 18, 2006 5:38 pm    Naslov: KOMENTAR Odgovori sa citatom

Evo ovako,
svako ko zeli da da svoj prilog Ljiljani moze to da ucini na sljedeci nacin.
1)Popuni cek na zeljeni iznos.
2)U rubrici 'TO' napisi "Serbian Orthodox Church - St. Sava"
3)U rubrici 'MEMO'napisi "Prilog za Ljiljanu Lale Ristovic".
4)Posalji na adresu:
Macar Slobodanka
(za Ljiljanu Lale)
1387 Idylwood Rd.
London, ON N5V 3V3
Svako pismo ovako adresirano ce biti otvoreno u prisustvu blagajnika iz crkve Sv. Save iz Londona, Ontario.
Svi priloznici ce biti napisani na ovom sajtu.
Ukupna suma koju skupimo ce biti uplacena u banci a kopija racuna ce biti stavljena na ovaj sajt takodje.
Za sve vas koji sta jos nepovjerljivi napisite sta jos treba da uradim pa cu i to uzeti u obzir.
Molim vas nemojte da odustanete jer mislite da niste spremni dati neku sumu novca. 10$ je novac.
Ako svi registrovani clanovi ovog sajta posalju po 20 $ Ljiljana ce moci provesti 20 dana u banjama.
Nemojte zaboraviti da je za proteklih 5 godina imala mogucnost da bude u banjama samo 10 dana. Imajte na umu da male stvari cine zivot. Vas mali prilog je mozda bas onoliko koliko nedostaje. U Ljiljaninom zivotu je mozda bas jedan dan taj kad ce da prohoda.
Molim vas pokusajmo, mi smo ipak imali sansu da malo ugodnije zivimo. Zapitajte se zasto je ta sansa data bas nama a ne nekom drugom. Tu cete sigurno naci odgovor: Svi imamo sansu ali je moramo iskoristiti na pravi nacin, a pravi nacin je samo onaj u kome djelimo jedni sa drugima.
Javit cu se za 10 dana sa razultatima Thinking
Boba
Nazad na vrh
Naklo

PorukaPoslato: Thu Jul 20, 2006 3:00 am    Naslov: Mozemo mi, ipak... Odgovori sa citatom

Bravo Bobo...
Mislim da je put dobar i nadam se da cemo bar nesto uraditi. Niko ne bi trebalo da ocekuje spektakularne rezultate... jer...
E sada, ako iko ima trunku nepovjerenja... ja mogu garantovati da ce sve biti odradjeno 100 %...
Sutra ti saljem cek (odnosno u subotu).
Pita me jedna osoba ( e-mailom), koliko je sve ovo sigurno... a ja sam joj polozio svoj obraz, jer znam dobro i Bobu i Ljilju... i pita me jos (posto je iz Canade) da li moze dobiti od Crkve na svoje ime Priznanicu za income-tax. Rekao sam - To ce se Boba raspitati, i napisati ovdje post, jer mislim licno da ne bi imalo razloga da ne uzvrati priznanicama, a ljudi se lakse odlucuju da daju npr. $60, ako ce im se dogodine vratiti na taxi $ 20.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Rosa
Gost

PorukaPoslato: Thu Jul 20, 2006 3:27 am    Naslov: ... Odgovori sa citatom

Bobo, ovu mogucnost koju su pruzila svim ljudima dobre volje da iskazu svoju ljudsku solidarnost, preko tvoje adrese i nase crkve u Ontariju, realizuju akciju prikupljanja pomoci za Ljiljanu Ristovic po mom misljenu treba PRIHVATITI sto prije.Sve si lijepo napisala:
darodavci ne oklijevajte.Imajte povjerenja u organizatora, koja srcem i dusom, ne zaleci svoje dragocjeno vrijeme, kao veliki humanista, zeli pomoci jednoj mladoj majci. Nepovjerenja su prisutna kod mnogih. Ne bez razloga.Bilo je vise zloupotreba po ovakvim i slicnim akcijam.
ALI prevazidjimo proslost . Ovdje je sve cisto i posteno. Pratice se priliv sredstava i urucenja preko nase stranice pomenutoj osobi. Zelim da ova akcija uspije. Svako prema svojim mogucnostima, a ima nas hvala Bogu dosta, da nasoj vojkovcanskoj mladoj majci omogucimo lijecenje u odgovarajucoj zdravstvenoj ustanovi. Tako usrecimo Ljiljanu i sve one koji je vole i koji je danas opsluzuju u njenoj nepokretnosti. Uspjeh u njenom lijecenju bice nagrada za sve nas donatore -ucesnike u ovoj akciji.
Cini dobro raduj se! Zajedno smo jaci!
Svoju srecu mjerite tudjom nesrecom!
Rosa
Nazad na vrh
podnaklo

Učlanjen: 30 May 2004

PorukaPoslato: Fri Jul 21, 2006 7:37 am    Naslov: Jedan prijedlog Odgovori sa citatom

Prvo pozdrav Bobi i cestitka za sav trud.
Imam jedno pitanje i prijedlog. Pitanje:
Za nas koji smo iz USA, ako posaljemo money order na USA dolare da li to stvara neke probleme, i ako neko zna mora li se uzimati money order za inostranstvo ili mogu ovi sto se koriste po USA .

Prijedlog: Ako je moguce da se otvori ili ako vec postoji PayPal nalog , bilo licni bilo od crkve ili neke druge oraganizacije (otvaranje naloga je besplatno) slanje bi bilo izuzetno lagano i koliko ja znam oni uzimaju vrlo malo.Ako ga Boba ima bilo bi super jer treba samo da posalje e-mail na koji da se uplati iznos a koji je koristen pri otvaranju naloga.
Za one koji nemaju povjerenja ostaje money oreder.

Ako nema nista od ovoga money order ostaje kao siguran put.
Ovo ne bi bilo lose i za neke buduce akcije.

Jos samo pozdrav za sve koji citaju ove nase stranice
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BOBA M
Gost

PorukaPoslato: Thu Jul 27, 2006 5:16 pm    Naslov: RACUN ZA 'INCOME TAX' Odgovori sa citatom

SVI CEKOVI CE BITI POLOZENI NA CRKVENI RACUN A JA CU DOBITI JEDAN CEK NA KOMPLETAN IZNOS KOJI SE SKUPI KOJI CE BITI STAVLJEN NA LJILJANIN BANKOVNI RACUN.
SVI VI KOJI STE U LONDONU DOBIT CETE RACUN ZA 'INCOME TAX' U FEBRUARU KAO STO SE OBICNO I DOBIVA.
ONI KOJI NISU IZ LONDONA NARAVNO OPET CE DOBITI RACUN ALI BI BILO BOLJE DA NAGLASE DA IM TREBA TAKO DA JA MOGU DA PRATIM I DA NAPOMENEM BLAGAJNIKA DA NE ZABORAVI.
IZ LICNOG ISKUSTVA, MOGU RECI DA TO OVO NIJE PROBLEM. KAD GOD SAM DALA PRILOG U KITCHENER, NAZVALA BI CRKVU MALO PRIJE NEGO MI TREBA RACUN, I NARAVNO ONI BI BEZ PROBLEMA NAPISALI ISTI.

DO SAD NISAM DOBILA NI JEDAN CEK ALI SE ISKRENO NADAM DA CE SLJEDECE SEDMICE DA PRORADI NESTO U SVIMA VAMA KOJI OKLIJEVATE.
NE ZABORAVITE DA JE SAMO ONO DOBRO U VAMA OD BOGA, A TO STO VAM GURA SUMNJU I MUTI DOBRU VOLJU JE ONA DRUGA ODNOSNO 'TAMNA STRANA'.

NEDAVNO SAM PROCITALA U JEDNOJ KNJIZI:
NE DRZI BOG BOLESNE DA BOLUJU ZBOG SEBE ILI DA IH KAZNI, NEGO DA POMOGNE ONIMA KOJI SU ZABORAVILI CINITI DOBRO.
Nazad na vrh
BOBA M
Gost

PorukaPoslato: Fri Aug 04, 2006 5:08 pm    Naslov: PRILOZI Odgovori sa citatom

PRIMILA SAM PRVE CEKOVE SA VASIM PRILOZIMA:
VESELIN SEHOVAC $50.00
DRAGAN AVLIJAS $100.00
DARODAVAOCIMA MNOGO HVALA. Smile
Nazad na vrh
Canada
Gost

PorukaPoslato: Wed Aug 09, 2006 1:14 am    Naslov: Odgovori sa citatom

Samo da malo pojasnimo sto se tice povrata tax-e za priloge. Negdje je gore napisano, orjentaciono da za iznose od $60, dobije se nazad od drzave (Canada) $20. Oko 30% povrata na priloge se dobija samo na dijelove iznosa koji su veci od $200 dollara. Za sve priloge koji su manji od $200 u toku jedne godine, povrat iznosi 15%. Drzava je lukava pa vraca manji procentualni iznos za nize uloge (do $200), jer zapravo ogromni deo priloga se krece do $200 dollara godisnje. Meni se onda cini logicnim da predlozim, da svi cekovi idu na ime osobe koja zivi u Canadi, da ta osoba uplati crkvi ukupne ili parcijalne primljene iznose da bi na kraju ona dobila racun za sve prikupljene pare u jednoj godini. Sto se tice administracije, to je manje vise slicno jer osoba koja bi bila posrednik bi vise imala posla a sluzbenik u crkvi manje (samo jedan racun bi na kraju bio izdat). Ovim se samo tok novca mijenja a krajnji cilj je isti s tim sto drzava bi vratila kao povrat vecu sumu. Predlozio bih da se ta suma, nakon povrata tax-e, opet posalje kao prilog. Ako neko zna malo vise o ovome, sa pravnog aspekta, bilo bi dobro da pojasni. Meni se cini da se zakon ne krsi ni u jednom koraku. Samo jos malo matematike za one koji nisu u potpunosti shvatili i da vidimo o kakvim ciframa se ovdje radi.
Na primjer: Ako prepostavimo da ce 50 osoba da prilozi po $60 u jednoj godini (taxa se racuna godisnje), dobicemo ukupno $3000.
Opcija 1: Svako dobija povrat pojedinacno i to je $60x15%= $9, znaci, drzava bi ukupno vratila $9x50 (osoba) = $450, svakome po $9 u prosjeku
Opcija 2: Ako jedna osoba dobija povrat, $3000 = $200 + $2800 = $200x15% + $2800x30% = $30 + $840 = $870. U ovom slucaju bi drzava vratila skoro duplo vise. Jedini uslov je da ta osoba radi i da prilog u jednoj godini ne prelazi 75% ukupne godisnje plate.

Naravno najvaznije je da se akcija nastavi i da odziv bude sto veci.

Pozdrav
Nazad na vrh
Rosa
Gost

PorukaPoslato: Thu Aug 10, 2006 2:34 am    Naslov: Ubrzajmo akciju! Odgovori sa citatom

MOLIM ubrzajmo akciju!

Svaki dan za nasu Ljiljanu je dug kao zla godina, zato dobrocinioci, darodavci, donatori - vi ljudi dobre volje i velikog srca ubrzajte ovu akciju, jer bolest zastarjeva, vrijeme cini svoje.Sto prije uputimo Ljiljanu na lijecenje bice vici efekat lijecenja a sto je i cilj ove akcije.
Naravno treba vidjeti sta je najpovoljnije vezano za povrat takse.Ne dozvolite da taj povrat takse bude razlog za sporu realizaciju ove humanitarne pomoci.
Mnogi su na odmoru. Ocekujem da ce pocetkom septembra, kada se obicno vracaju nasi sa odmora, biti vise darodavaca ucesnika u ovoj pomoci.
Jos jedan nacin da se ljudi obavjeste o ovoj akciji su lokalne radio stanice na nasem srpskom jeziku koje funkcionisu u svim gradovima Kanade bar jednom sedmicno. Treba zamoliti urednike radio programa da slusaoce obavjeste o nacinu prikupljana sredstava za Ljiljanu. To sam ja ucinila vise puta na nasem radiju u gradu gdje zivim. Ovim putem zahvaljujem se ekipi koja uredjuje program sto je to objavila. To je njihov veliki doprinos realizaciji ove pomoci. A za moje sugradjane : stupite u akciju cim prije! Rosa
Nazad na vrh
gosca
Gost

PorukaPoslato: Mon Aug 14, 2006 4:46 am    Naslov: Odgovori sa citatom

Svi junaci nikom ponikose i u crnu zemlju pogledase ....
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz prethodnih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIƆI forum -> DOBROƈINSTVO Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete mijenjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Copyright © 2004, Vojkovici.com