VOJKOVIĆI

PRIČAONA

Home Pričice/Pjesme Fotografije Zanimljivosti Za nezaborav! Džudo Klub Pričaona Links

Glavna stranica foruma
Dobro došli na diskusije o Vojkovićima!

TražiTraži   Spisak članovaSpisak članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Provjeri privatne porukeProvjeri privatne poruke   PristupiPristupi 

MOMIR MIRKOVIĆ +

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> ... DJACKO DOBA
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Naklo

Učlanjen: 24 May 2004

PorukaPoslato: Tue Dec 21, 2004 4:52 pm    Naslov: MOMIR MIRKOVIĆ + Odgovori sa citatom

MOMIR MIRKOVIC uspijeva da napravi zamjenu sa jednim od Dzevdetbegovica. Kada su Fadil i Ruzica napravili kucu u Doboju, odluce da se tamo i vrate. Momir je radio negdje u Doboju i posto je on imao kucu na Bjelavama, a djeca pristigla za studiranje, obavi se vrlo uspjesan transfer. Inace je rodom, cini mi se, negdje od Olova. Napravio je i neku vikendicu na Nisicima, i tu je nastavio da zivi poslije zasluzene penzije. Ne znam da li je jos u zivotu, ali sam i prije rata cuo da je ostao bez noge, koju je morao operisati zbog problema sa secerom.
Omanjeg rasta, malo zdepast, uvijek spreman za salu i nasmijan, radio je desetak godina u Vojkovicima, odakle je i penzionisan. Njegovi ucenici ga pamte samo po dobru i tvrde da je bio dobar ucitelj. Nikakvog razloga nemamo da im ne povjerujemo. Ako neko jos nesto zna o ovom divnom covjeku, volio bih da napise.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Naklo

PorukaPoslato: Mon Dec 27, 2004 10:33 pm    Naslov: Nece zima... Odgovori sa citatom

Za neke osobe te uvijek veze nesto, neka sitnica.
Tako svake godine kada snijeg pocinje da leprsa i zima pokaze zube (i danas), ja se sjetim Momira.
Svaki put, i bas svaki put, kada bi iz tople zbornice ugledao napolju pahuljice, Momo bi ponovio 'svoju' mudru izreku:

"NECE ZIMA NA NEBU ZIMOVAT',
NITI CURA KRAJ MOMKA MIROVAT'!"

Na sto bi UČO spremno docek'o:

"Ako je momak - momak!"
Nazad na vrh
Naklo

PorukaPoslato: Sat Feb 25, 2006 6:04 pm    Naslov: dopuna Odgovori sa citatom

ovo je iz Rajkove biljeznice:
Citat:
Rajko:
U Vojkovicima su duze vremena radila tri ucitelja:
..........

MOMIR MIRKOVIC
Nekako u isto vrijeme uciteljica iz Vojkovica Ruza Dzevdetbegovic zeljela je da nastavi uciteljovanje u Doboju gdje joj je ranije muz Fadil vec radio, a ucitelj Momir Mirkovice je tada kupio malu kucu na Dzidzikovcu u Sarajevu i trazio je mjesto ucitelja u Sarajevu ili u okolini Sarajeva. Poslo mu je za rukom da se mijenja sa Ruzom. Bio je dobar i vrijedan radnik, a ljudi su ga poznavali i po tome sto je "motao skiju"i sa uzivanjem pusio. Nije mi poznato gdje je sada.

Ovo Rajkovo sjecanje na Momirovu "skiju", mi stvori pred ocima sliku Mome u njegovom smedjem suskavcu i smedjoj tasni s ferslusom, u kojoj je uvijek nosio uzinu, koju bi smazao u ucionici na nekom od odmora.
Imao je dvije zlatne kceri, koje su pozavrsavale fakultete, vrlo rano. Cini mi se da je starijoj bilo ime Gordana.
Mislim da Momir nije vise medju zivima (vjerovatno onaj krstic pored imena nisam slucajno postavio). Nek mu je laka zemlja i Bog da mu dusu prosti.
Nazad na vrh
Bebaa

Učlanjen: 15 Aug 2008

PorukaPoslato: Fri Aug 15, 2008 1:05 am    Naslov: Odgovori sa citatom

Danas sam upoznala Momirovu kcer Ljilju. Boze, kako je svijet mali!! Srele smo se u prodavnici, slucajno pocele pricati i saznale da smo iz istog kraja. I da joj je pokojni Momir tata...rekla mi je da je umro pocetkom rata, ona je u Americi vec 14 godina. Rasplakala se....

Neka mu je pokoj dusi i laka zemlja
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz prethodnih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> ... DJACKO DOBA Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete mijenjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Copyright © 2004, Vojkovici.com