VOJKOVIĆI

PRIČAONA

Home Pričice/Pjesme Fotografije Zanimljivosti Za nezaborav! Džudo Klub Pričaona Links

Glavna stranica foruma
Dobro došli na diskusije o Vojkovićima!

TražiTraži   Spisak članovaSpisak članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Provjeri privatne porukeProvjeri privatne poruke   PristupiPristupi 

VUKOTIC VUKASIN +

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> ... DJACKO DOBA
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Naklo

Učlanjen: 24 May 2004

PorukaPoslato: Mon Oct 24, 2005 2:25 am    Naslov: VUKOTIC VUKASIN + Odgovori sa citatom

VUKOTIC VUKASIN +
VULE i SLAVA nisu radili u Vojkovicima, ali jesu u Hrasnici, skoro cijeli radni vijek. On, nastavnik srpskohrvatskog jezika, a ona uciteljica. Ustvari, Vule je pokatkad zamjenjivao ponekog, tako da ga djeca iz Vojkovica pamte po njegovim dugim recitacijama 'Gorskog vijenca'. Na nasoj stranici ga srecemo cesto u raznim pricicama, jer je bio nekako izuzetan lik. Pred penziju su dobili od Skole stan na Alipasin Polju, a rat ih je izgleda uspio mimoici, jer su imali veliku kucu u Budvi, gdje je Vukasin prije nekoliko godina umro.
Imali su troje djece, dvije kceri i sina Ranka. On je zivio u Sarajevu, bio ozenjen, cini mi se zavrsio FPN, odsjek - opste narodne odbrane Ljetos mi rekose da je neko procitao smrtovnicu u 'Dnevno Avazu'. Za Ranka je zaista bilo rano da okonca zivot. Sjetio sam se da je prije dvadesetak godina imao jedan tezak srcani udar.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
ucenica 1
Gost

PorukaPoslato: Tue Oct 25, 2005 3:41 pm    Naslov: da li je istina? Odgovori sa citatom

Citat:
Imali su troje djece, dvije kceri i sina Ranka. On je zivio u Sarajevu, bio ozenjen, cini mi se zavrsio FPN, odsjek - opste narodne odbrane Ljetos mi rekose da je neko procitao smrtovnicu u 'Dnevno Avazu'. Za Ranka je zaista bilo rano da okonca zivot. Sjetio sam se da je prije dvadesetak godina imao jedan tezak srcani udar.

Rekose ti.. da je neko...
Ovo ti je bas neodredjeno.
Pa nam kazi da li je istina ili nije za Ranka. Ne moze to - rekose mi - i -neko je citao-.
Ako je stvarno istina, meni je zaista zao, a voljela bi da to nije istina. Bez obzira sta ja mislim o tim nastavnicima.
Ja sam cula da je u tim prosvijetnim krugovima kruzila prica da je jedna uciteljica (nisam sigurna da li je to Slava, pa se unaprijed izvinjavam), kad bi se zaklela svojom djecom, ili svojim sinom, za nesto da je istina, a onda bi oni svi tada znali sta je istina. Kazu da su joj uvijek govorili - pusti djecu na miru, neradi to.
[/quote]
Nazad na vrh
Bebili

Učlanjen: 27 Mar 2006

PorukaPoslato: Sun Apr 02, 2006 12:45 am    Naslov: Odgovori sa citatom

Sad

zao mije nastavnika Vukasina. A sta je sa Slavom?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Rajko
Gost

PorukaPoslato: Wed Jan 02, 2008 10:51 pm    Naslov: Slava Vukotic Odgovori sa citatom

Nazalost
koliko je meni poznato da vise medju zivima nije
ni vrijedna uciteljica Slavojka-Slava Vukotic
Rajko
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz prethodnih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> ... DJACKO DOBA Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete mijenjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Copyright © 2004, Vojkovici.com