VOJKOVIĆI

PRIČAONA

Home Pričice/Pjesme Fotografije Zanimljivosti Za nezaborav! Džudo Klub Pričaona Links

Glavna stranica foruma
Dobro došli na diskusije o Vojkovićima!

TražiTraži   Spisak članovaSpisak članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Provjeri privatne porukeProvjeri privatne poruke   PristupiPristupi 

JOHANE! JO-HA-NE !

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> BISERNICA
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Naklo

Učlanjen: 24 May 2004

PorukaPoslato: Sat Dec 02, 2006 11:28 pm    Naslov: JOHANE! JO-HA-NE ! Odgovori sa citatom

Neso nam je poslao pozdrave iz Svedske i dvije stare slike, pa smo ih postirali dole u rubrici -Sport-, ali ne mogu odoliti a da ovaj osvrt ne stavim i ovdje, u Bisernicu:

Prvi s lijeva stoji Joja Seslija.
Nisam siguran da je ikada bio registrovan kao fudbaler. A ne samo da je volio loptu, nego mu je i bastalo... Mozda je tada bio u Upravi, pa je stoga na slici...Radio Joja jedno vrijeme u Njemackoj, Austriji...A kad bi bio u Vojkovicima, stalno se vrtio oko Doma. Igralo se tu uvijek dobre lopte...Kad god bi se poigralo, Joja je bio tu....Znao bi on i da se ispromasiva...Za svakoga bi to bila poslastica... Svaki Jojin promasaj...A narocito za Zeku - Jovu Lucicu...Zadirkivanju ne bi bilo kraja za svaku Jojinu gresku...
- Pa, dje si ti ucio fudbal... Ko je tebe treniro...Obje ti lijeve...Ne bi Zeko prestajao, a on je sebi davao za pravo, jer su oni tu negdje, skoro i vrsnjaci, a skupa i radili u Famosu. pa jos povrh svega, Zeko je smatrao sebe za fudbalera, jer je bio registrovan u onoj prvoj ekipi kad se Bratstvo osnovalo, neke '68.
Joji prekipilo, da ne kazem - do*izdilo,... stade on na loptu. Svi se zaustavise, iscekujuci pravi odgovor, a on ce:
- Konju jedan, gluvi... Znas li ti da sam ja igr'o u Njemackoj pred 30 000 gledalaca... Znas li ti sta znaci igrati u Njemackoj...
...I kad sam dao go, cijeli stadion na nogama ... i svi skandiraju:
- JOHANE! JO-HA-NE ! JO-HA-NE ! ... Mene su tamo zvali JOHAN, 'mjesto Jovan...A srce u meni lupa k'o kanta... mislim sad ce prepuci... A dje si ti igr'o - Na livadi... Ni Risto te ne bi gled'o...
Ne zaustavlja se Joja...
A onda svi grunuse u jedan glas:
- JOHANE! JO-HA-NE ! JO-HA-NE !

---------------------

U junu 2011 preminu nas JOHAN...Neka mu je vjecna slava, laka zemlja i neka pociva u miru Bozijem
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz prethodnih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> BISERNICA Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete mijenjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Copyright © 2004, Vojkovici.com