VOJKOVIĆI

PRIČAONA

Home Pričice/Pjesme Fotografije Zanimljivosti Za nezaborav! Džudo Klub Pričaona Links

Glavna stranica foruma
Dobro došli na diskusije o Vojkovićima!

TražiTraži   Spisak članovaSpisak članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Provjeri privatne porukeProvjeri privatne poruke   PristupiPristupi 

PREDROBIO... PRESOLIO...

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> BISERNICA
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Unuk djeda Jefte
Gost

PorukaPoslato: Sun Jul 02, 2006 7:00 pm    Naslov: PREDROBIO... PRESOLIO... Odgovori sa citatom

Evo jedne stare s naseg kraja.

Taj moj djed Jefto je bio kiridzija, kao i neki drugi. Imao je konje i kola i prevozio drva u Saraj'vo, kamen, sljunak i pijesak iz Zeljeznice, i tako zaradjivao i izdrzavao porodicu. Bilo bi to mukotrpno, pa se o svakom poliću moralo voditi racuna, a kamo li o dinaru.
Na povratku iz Saraj'va bi uvijek svracao na rakijicu, u neku me'anu. Sve mi se vrti u glavi da je to bilo: "Kod Debele Mare". A tu bi se i rucalo. Puno bi on volio gra'.
Kad bi dosao negdje do pola cinije, zvao bi me'adzinicu:
"KUMA, ... JA PREDROBIO...PRISPI DER, KUMA...!"
A onda bi kuma nasula ponovo do vr'a cinije.
Kad bi djedo dosao opet do pola, zvao bi:
"KUMA, ... JA PRESOLIO...PRISPI DER...!", tako da bi kuma ponovo dovrsila ciniju, a moj djedo bi na racun jedne, posrkao dvije cinije gra'a.

P.S.
Ne pamtim ja djeda Jeftu, niti oca mu Andriju. Nisam se ja ni rodio, dok su bili zivi, ali se sjecam price koja je kruzila, od starina...samo nisam bas siguran za koga je vazila - za djeda Jeftu ili pradjeda Andriju...
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz prethodnih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    VOJKOVIĆI forum -> BISERNICA Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete mijenjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Copyright © 2004, Vojkovici.com